Produent borówki amerykańskiej. W panelu dyskusyjnym na Global Berry Congress wziął udział przedstawiciel polskich producentów borówki Mateusz Pilch Przedstawiciele polskich plantatorów zaprezentowali Polskę jako kluczowego dostawcę borówki na najbardziej wymagające rynki na świecie. Podczas Global Berry Congress w Rotterdamie pozycję Polski, wyzwania i szanse dla polskich plantatorów przedstawiła Dominika Kozarzewska - Prezes Grupy Producentów Owoców "Polskie Jagody", a jednym z panelistów był Mateusz Pilch z BerryGroup.

Cały artykuł w serwisie jagodnik.pl

Obie firmy są członkami Polish Berry Cooperative, pierwszego w Polsce zrzeszenia grup producentów borówki. Kluczowymi atutami są dziś jakość i współdziałanie. Wspólnie wypracowywane standardy produkcyjne, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Zrzeszeni w Polish Berry Cooperative plantatorzy potrafią skrócić do 30 minut czas pomiędzy zerwaniem owocu a jego schłodzeniem. Tak wysokie standardy gwarantują świeży smak, zapach i dłuższą trwałość. To pozwala eksportować uprawianą w Polsce borówkę do ponad 20 krajów na 4 kontynenty.


Polskich plantatorów chwalono za bezprecedensową konsolidację rozdrobnionego rynku, edukację konsumentów i wspólną branżową promocję 1 lipca jaki Dnia Polskiej Borówki i daty rozpoczęcia sezonu.

Cały artykuł w serwisie jagodnik.pl: http://www.jagodnik.pl/2016/03/18/polska-najwiekszym-producentem-borowki-europie-wzorem-wspolpracy-plantatorow/

POLSKA jest największym producentem borówki amerykańskiej w Europie.
Berrygroup eksportuje borówkę do ponad 20
krajów na 4 kontynentach. Świadczy to o najwyższej jakości owoców i wysokim standardzie naszych działań biznesowych.berries BRC foodberries global GAPberries Leafberries Graspberries Sedex

 
 
 

borówki amerykańskie dofinansowanie