Certyfikowani producenci borówki amerykańskiej


 producent borówki amerykańskiejBerryGroup – Grupa Producentów Borówki Amerykańskiej istnieje od 2011 roku. Jest jednym z największych eksporterów tego owocu w Polsce i stale się rozwija. Nasza firma zbudowana jest na solidnych fundamentach – doświadczeniu i ciężkiej pracy jej założycieli, którzy swoje pierwsze kroki uprawie borówki amerykańskiej stawiali w latach 80.

BerryGroup tworzą ludzie z ogromną wiedzą, dla których sadownictwo jest wielką pasją - Iwona Gurgas, Mariusz Kędzia, Mateusz Pilch, Szymon Raith, Waldemar Stempin i Andrzej Wiśniewski. To dzięki ich zaangażowaniu i bezcennemu doświadczeniu, dzisiaj nasze plantacje borówki amerykańskiej mają powierzchnię ponad 130 ha, a zbiory wynoszą 800 ton lub więcej.Eksportujemy borówkę do ponad 20 krajów na 4 kontynentach. Świadczy to o najwyższej jakości owoców i wysokim standardzie  naszych działań biznesowych.
Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w uprawie borówki i korzystając z najnowszych technologii, niejednokrotnie udało nam się udzielić pomocy plantatorom z okolic Wielkopolski i nie tylko. Mamy na celu dbałość o ich rozwój, nadając tym samym jeszcze większego rozmachu polskiemu rynkowi borówki, który jest kluczowym dostawcą owoców w Europie.

Pozostając otwartymi dla najbardziej wymagających odbiorców borówki, ciągle pogłębiamy swoją wiedzę, a także dzielimy się nią, biorąc udział w krajowych jak i zagranicznych kongresach konferencjach borówkowych, i konferencjach czy międzynarodowych targach. Jesteśmy obecni na wszystkich najważniejszych branżowych wydarzeniach.


POLSKA jest największym producentem borówki amerykańskiej w Europie.
Berrygroup eksportuje borówkę do ponad 20
krajów na 4 kontynentach. Świadczy to o najwyższej jakości owoców i wysokim standardzie naszych działań biznesowych.berries BRC foodberries global GAPberries Leafberries Graspberries Sedex

 
 
 

borówki amerykańskie dofinansowanie